ارسال اس ام اس در چه زمان و مکانی

توسط در ارسال پیامک, مقالات اس ام اس ما ۱۳۹۶-۰۲-۰۲

ارسال اس ام اس در چه زمان و مکانی

ارسال پیام از خصوصیات برجسته انسان از آغاز تا به امروز بوده است. از نقاشی بر روی دیوار تا نامه‌ای درون بطری و از نامه به پای کبوتران تا پیام‌های الکترونیکی، همه نشانگر تبادل تاریخ پیام رسانی انسان می‌باشند. ( تاریخچه پیام کوتاه )

وقتی به اطرافمان خوب نگاه کنیم، متوجه می‌شویم بیشترین دستاوردهای بشر تا به امروز برای رساندن پیام به یکدیگر بوده است. شاهد آن پیچیده‌ترین اختراع بشر یعنی زبان است. شکل گیری گذرگاه چرخ، ماشین، هواپیما، کامپیوتر، تلفن، موبایل و اینترنت امکانات ارتباطی هستند که جهت تبادل پیام اختراع شده‌اند.

امکانات ارتباطی به شدت مورد توجه انسان‌ها قرار گرفته تا توسط آن‌ها به تبادل ایده‌ها، احساسات و دانسته‌های خود با یکدیگر بپردازند. با استفاده از امکانات ارتباطی کنونی مانند سامانه‌های پیامکی، پیام‌ها با توجه به اهمیت متن آن و محتوای آن در کمترین زمان همانند یک ویروس، فراگیر و همگانی می‌شوند.

پیام ها تاثیر فراوانی بر روی باورها و فرهنگ اجتماعی دارند. هیچ گاه رسانه‌ها قادر به مقابله و یا رقابت با آن‌ها نمی‌باشند، چرا که این پیام‌ها از ویژگی‌های منحصر به فردی برخوردار هستند که در ادامه به این ویژگی‌ها اشاره کرده‌ایم.

ویژگی های پیام‌ها

محتوای هر پیام گویای یک فرصت و یا ارزش و یا تهدید می باشد.

 • به طور مثال پیامی که خبر از زلزله یا آلوده شدن خوراکی می‌دهد یک تهدید برای مخاطب می‌باشد.
  • مخاطب با مشاهده چنین پیامی از خوردن آن خوراکی اجتناب کرده و یا برای حفاظت از خود چاره ای می‌اندیشد.
 • پیامی که جمله ای از یک فرد شهیر است و برای افزایش آگاهی و دانش می‌باشد، پیام ارزشی خوانده می‌شود.
 • پیامی که خبر از یک اتفاق خوب همانند کاهش قیمت محصولی را دارد، پیامی فرصت پذیر برای مخاطب می‌باشد.

اهمیت زمان ارسال پیامک در بازاریابی پیامکی

توجه به زمان ارسال پیامک در بازاریابی پیامکی یکی از عوامل مهم در افزایش تاثیر یک برنامه پیامکی به شمار می‌رود. در بسیاری از موارد بازاریابان و یا صاحبین مشاغل هیچ توجهی به زمان ارسال پیامک‌های تبلیغاتی خود ندارند. در حالیکه با ارسال پیامک تبلیغاتی در بهترین زمان ممکن، می‌توانید قدرت بازاریابی پیامکی خود را چندین برابر کنید. کافیست بهترین زمان ارسال پیامک برای تجارت خود را پیدا کنید.

به عنوان مثال:

فرض کنید صاحب یک رستوران هستید و قصد ارسال پیامک تبلیغاتی و ارائه یک پیشنهاد ویژه را دارید. برای افزایش تاثیر گذاری پیامک خود بهتر است این پیشنهاد را در ساعت ۱۱:۳۰ صبح برای مشتریانتان ارسال کنید. در این زمان کارمندان گرسنه هستند و به این فکر می‌کنند که برای نهار چه چیزی بخورند. در نتیجه پیشنهاد شما برای آنها به منزله یک فرصت عالی خواهد بود.

بسیار مهم است که در ابتدا به ماهیت بازاریابی پیامکی خود توجه کنید، سپس با توجه به نوع کسب و کارتان، پیامک‌های خود را در بهترین زمان ممکن ارسال کنید.

کاربرد‌های ارسال پیام کوتاه

به طور کلی می توان گفت که کاربردهای ارسال پیام کوتاه به شرح ذیل است:

 1. ارسال پیامک برای تبلیغات محصول یا برند
 2. ارسال پیامک جهت تأیید کد ورود یا عضویت
 3. ارسال پیام جهت اطلاع رسانی مشخصات کاربران
 4. ارسال پیام جهت اطلاع رسانی به کارمندان
 5. ارسال پیام جهت اطلاع رسانی به گروهی مشخص
 6. ارسال پیام برای تبلیغات شخصی سازی مانند انتخابات
 7. ارسال پیام خوش آمد گویی

کلام آخر

همانطور که مشاهده کردید با توجه به اهمیت ارسال اس ام اس در چه زمان و مکانی ، می‌توانید به کسب و کار خود رونق بیشتری داده و با ارسال پیامک در زمان و مکان مناسب، سود بازگشتی خود را افزایش دهید.

در سامانه پیام کوتاه اس ام اس ما حتی اگر برای ارسال در زمانی به خصوص، به اینترنت دسترسی نداشتید، می‌توانید پنل پیامکی خود را به گونه‌ای تنظیم کنید که پیامک شما در زمان مورد نظرتان، به صورت خودکار ارسال شود.

برای مقایسه پنل های کاربری اس ام اس ما اینجا را کلیک کنید.

همین الان ثبت نام کنید و پنل رایگان دریافت نمایید.

1 دیدگاه
 1. […] به یاد داشته باشید، اگر پیام کوتاه در زمان مناسب ارسال شود، می تواند تاثیر خود را دو چندان […]

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • *

  code