بلک لیست چیست؟

توسط در امکانات سامانه, مقالات اس ام اس ما ۱۳۹۸-۱۰-۰۹

با توجه به گسترش فناوری و به وجود آمدن روش های نوین تبلیغات، یکی از روش‌های تبلیغاتی که مورد توجه عموم قرار گرفته است، استفاده از سامانه پیامک یا پنل اس ام است. اگر شما هم از پنل اس ام اس برای ارسال پیام تبلیغاتی خود استفاده کرده باشید، حتما با مشکل بلک لیست و ارسال نشدن پیام به افرادی که دریافت پیام‌های تبلیغاتی را در تلفن همراه خود مسدود کرده‌اند مواجه شده اید. اما بلک لیست چیست؟ چگونه می‌توان به شماره‌های مسدود پیامک ارسال کرد؟ در این مقاله قصد داریم به تمامی سوالات شما در مورد بلک لیست ( Blacklist ) پاسخ دهیم.

بلک لیست مخابراتی چیست؟

روزانه حجم زیادی از پیام‌های تبلیغاتی، برای گوشی‌های تلفن همراه ارسال می‌شود، همین امر باعث نارضایتی برخی از افراد شده است. افرادی که خواستار دریافت پیامک‌های تبلیغاتی نیستند، می توانند با ارسال کد ۱ به ۸۹۹۹ برای خطوط همراه اول و کد ۲ به ۵۰۰۵ برای خطوط ایرانسل، نسبت به غیر فعال سازی دریافت پیام تبلیغاتی اقدام نمایند. به این خطوط، خطوط بلک لیست یا لیست سیاه گفته می‌شود.

بلک لیست به وضعیتی اشاره می‌کند که مخاطب موردنظر، دریافت هرگونه پیام تبلیغاتی را در تلفن همراه خود مسدود کرده است.

( برای فعالسازی مجدد می‌توانید در خطوط همراه اول کد ۲ و در خطوط ایرانسل کد ۱ را به شماره‌های مذکور ارسال نمایید. )

چگونه به شماره‌های مسدود پیامک ارسال کنیم؟

برای ارسال پیامک به این شماره‌ها، می‌توانید از یکی از روش‌های زیر استفاده کنید.

لازم است بدانید، پیامک‌ها به دو دسته‌ی اطلاع رسانی و تبلیغاتی تقسیم می‌شوند. اما چه پیامک‌هایی شامل پیام‌‌های اطلاع رسانی می‌شوند؟

پیامک اطلاع رسانی

همانگونه که از نام آن پیداست، پیامک‌ اطلاع رسانی به پیام‌هایی گفته می‌شود که هیچ گونه جنبه‌ی تبلیغاتی ندارند و گیرنده پیامک منتظر دریافت پیامک است و فرستنده‌ی پیامک را می‌شناسد. این نوع از پیام‌ها صرفا جنبه‌ی اطلاع رسانی دارند.

پیامک‌های یاد‌آوری و یا تبریک، ارسال کد فعال‌ سازی و به طور کلی هر پیامکی که جنبه‌ی اطلاع رسانی داشته باشد در این دسته قرار می‌گیرد و می‌توانید برای ارسال این نوع از پیام‌ها از خطوط خدماتی استفاده کنید. اما پیامک‌های تبلیغاتی با خطوط خدماتی قابل ارسال و تایید نیستند.

در سامانه پیام کوتاه اس ام اس ما ، خطوط خدماتی تنها برای پنل حرفه‌ای فعال است؛ اگر پنل پایه را تهیه کرده‌اید، لازم است پنل خود را ارتقا دهید.

استفاده از پیام صوتی برای رد شدن از بلک لیست

از آنجایی که در روش ارسال پیام صوتی، پیام شما به صورت صدا و از طریق تماس تلفنی به دست مخاطبتان می‌رسد، پس در صورت مسدود بودن شماره مخاطب، باز هم پیام شما به دست مخاطبتان خواهد رسید.

روش ارسال پیامک تبلیغاتی انبوه با استفاده از سیم کارت

در این روش تنها کافی است پیامک تبلیغاتی خود را با خط سیم کارت یا +۹۸sim ارسال کنید. در نتیجه پیام شما با هزینه‌ی بیشتری ارسال خواهد شد اما به دست تمامی مخاطبانتان حتی خطوط مسدود نیز خواهد رسید.

به منظور کاهش هزینه‌ی ارسال می‌توانید ابتدا پیامک تبلیغاتی خود را با خطوط اشتراکی ( ۵۰۰۰۱۰۷۰۷ یا ۵۰۰۰۹۵۸۹ ) ارسال کنید. سپس وارد بخش گزارشات ارسال شده و بعد از کلیک بر روی لینک مشاهده، وارد صفحه مشاهده جزییات ارسال می‌شوید. سپس فیلتر نمایش را بر روی بلک لیست قرار دهید و دکمه ” ارسال دوباره از طریق سیم کارت ” را بزنید. تا پیامک‌های شما از طریق سیم کارت به شماره‌های مسدود، ارسال شود. با انجام این کار علاوه بر کاهش هزینه، تنها شماره‌های مسدود، پیامک شما را با تاخیر دریافت می‌کنند. مخاطبانی که دریافت پیامک تبلیغاتی آن‌ها فعال است، سریعا پیامک شما را دریافت خواهند نمود.

 

ارسال از طریق سیم کارت-بلک لیست-سامانه پیام کوتاه اس ام اس ما

 

بلک لیست در پنل اس ام اس ما

هنگامی که یک پیام ارسال می‌شود، گزارش دلیوری این پیام ممکن است وضعیت‌های متفاوتی را داشته باشد. یکی از این وضعیت‌ها بلک لیست است. به همین دلیل، اگر تمایل دارید به کاربران وب سایت خود پیامک ارسال کنید و اطمینان داشته باشید که پیام ارسالی توسط آن‌ها دریافت می‌‌شود، پیشنهاد می‌کنیم از خطوط خدماتی استفاده نمایید.‌

بازگشت هزینه بلک لیست در پنل اس ام اس ما به طور سیستمی برای تمامی ارسال‌ها انجام می‌شود.

قابل ذکر است، گزارش بازگشت هزینه در قسمت گزارش مالی و همچنین در هنگام مشاهده گزارش یک ارسال، ثبت می‌شود.

 

همین الان ثبت نام کنید و پنل رایگان دریافت نمایید.

9 دیدگاه
 1. […] مزیت استفاده از پیام صوتی، عدم وجود بلک لیست […]

 2. […] پیامک تبلیغاتی ارسال نمی‌کنیم. این خطوط می‌توانند از بلک لیست عبور […]

 3. […] ۳- این نوع ارسال به هیچ عنوان گزارش دلیوری و بازگشت بلک لیست […]

 4. […] کوتاه اس ام اس ما، همواره هزینه پیامک‌هایی که به دلیل بلک لیست، به دست مخاطب نمی‌رسند، به صورت خودکار عودت داده […]

 5. […] ، پیامک‌های تبلیغاتی خود را به تمامی شماره‌ها، حتی شماره‌های بلک لیست، ارسال […]

 6. […] این روش ، می‌توان به امکان ارسال پیامک احراز هویت به شماره‌های بلک لیست در زمان ثبت نام اشاره کرد. زیرا همانگونه که می‌دانید، […]

 7. […] اصلی عدم توجه صاحبان مشاغل به اس ام اس مارکتینگ، وجود خطوط بلک لیست است. هنگامی که مخاطب شما خط خود را به حالت بلک لیست […]

 8. […] استفاده می‌شود، این پیامک به دست تمامی مشتریان حتی خطوط بلک لیست نیز خواهد […]

 9. […] ارسال بلک لیست و یا ارسال با خط دلخواه در آن میسر […]

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • *

  code