وب سرویس ارسال پیامک ( API )

توسط در امکانات سامانه ۱۳۹۹-۰۴-۰۳

اگر صاحب یک فروشگاه اینترنتی یا یک برنامه نویس موبایل باشید، حتما به دنبال را‌هی برای تشخیص هویت کاربران خود هستید. یکی از این راه‌ها ارسال کد فعال سازی از طریق پنل پیامک می‌باشد و اما راه دیگر، استفاده از وب سرویس ارسال پیامک ( API ) است.

امروزه استفاده از پیامک در اکثر سایت‌ها و اپلیکیش‌های موبایل بسیار رایج شده است.

وب سرویس ارسال پیامک چیست؟

وب سرویس پیامک یا همان API، یک سرویس تحت وب است که برای برنامه نویسان و یا طراحان وب‌سایت، کاربرد بسیاری دارد. این سرویس به شما امکان اتصال نرم افزار‌های مختلفی مثل اتوماسیون، اپلیکیشن‌های موبایل، حسابداری، CRM، نرم‌افزار‌های انبارداری و … را به سامانه پیامک می‌دهد.

در واقع با استفاده از سرویس‌های تحت وب، می‌توانید پیامک‌های خود را به وسیله خط خریداری شده، به آسانی ارسال و دریافت نمایید.

با استفاده از وب‌سرویس پیامکی، بدون آنکه وارد سامانه پیامکی شوید، به صورت خودکار پیامک ارسال کنید. می‌توان گفت، وب سرویس رابط بین سامانه‌ی پیامک و نرم افزار شما است.

وب سرویس‌ها، قطعه کد‌هایی هستند که تحت وب قابل دسترسی اند و از طریق پروتکل‌های استانداردی مثل Http، به انتقال و مبادله‌ی داده با سایر برنامه‌های کاربردی می‌پردازند. می‌توانید از Web Service ها، بر روی هر سیستم عامل و یا هر زبان برنامه نویسی استفاده کنید. در واقع وب سرویس‌ها به سیستم عامل و زبان برنامه نویسی وابسته نیستند.

 

ارسال پیامک با استفاده از وب سرویس-سامانه پیام کوتاه اس ام اس ما

نحوه استفاده از وب سرویس ارسال پیامک

برای مشاهده مستندات استفاده از وب سرویس برای C#.Net ، PHP، Node.js و … می‌توانید به صفحه وب سرویس مراجعه نمایید.

کاربرد وب سرویس ارسال پیامک ( API )

یکی از مهمترین کاربرد‌های پنل‌های پیامک تحت وب، قابلیت اتصال آنها به نرم افزار‌های خارجی است. در نتیجه، نرم افزار‌های کاربردی دیگری نیز می‌توانند در زمان‌های مختلف پیامک ارسال کنند. به عنوان مثال، اگر بخواهید از برنامه تحت وب خود، علاوه بر ارسال پیامک، مبلغ بدهی، پیام تبریک و … را نیز ارسال کنید، تنها کافی است از طریق وب سرویس این امکان را در برنامه‌ی خود قرار دهید و  به سرور خدمات پیامک متصل شده و پیامک‌های خود را ارسال کنید.

از دیگر کاربرد‌های وب سرویس می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • نرم افزار‌های آموزشی
 • نرم افزار‌های حسابداری
 • نرم افزار‌های انبارداری
 • اتوماسیون‌های اداری
 • نرم افزار‌های امنیتی
 • اپلیکیشن و فروشگاه‌های اینترنتی
 • سیستم‌های نظر سنجی
 • سیستم‌های عضوگیری و مدیریت‌ کاربران

ارسال پیامک از طریق وب سرویس با استفاده از افزونه‌ها

برای استفاده از API تحت وب نیاز به برنامه نویسی دارید.

اتصال نرم افزار‌های مختلف به وب سرویس، کار بسیار ساده ای است و با چند خط برنامه نویسی انجام می‌شود اما اگر دانش برنامه نویسی ندارید، می‌توانید از افزونه‌ها کمک بگیرید. در سامانه پیامکی اس ام اس ما، برای نرم‌افزار‌های پرکاربرد، وب سرویس در قالب افزونه پیاده سازی شده‌اند. با نصب افزونه‌ مورد نظر می‌توانید از ارسال پیامک از طریق وب سرویس در نرم افزار خود استفاده کنید.

وب سرویس خدماتی چیست؟

همان طور که می‌دانید، بسیاری از افراد، دریافت پیامک‌های تبلیغاتی را مسدود کرده اند و اگر وب سرویس پیامکی شما، خدماتی نباشد، پیام‌هاتان از بلک لیست عبور نمی‌کنند. پس اگر قصد استفاده از وب سرویس را دارید، وب سرویس مورد نظر شما باید خدماتی باشد.

برای مطالعه و کسب اطلاعات بیشتر در مورد خطوط خدماتی، می‌توانید مقاله ارائه خط خدماتی را مطالعه کنید.

 

همین الان ثبت نام کنید و پنل رایگان دریافت نمایید.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • *

  code