احراز هویت با پیامک

توسط در امکانات سامانه ۱۳۹۹-۰۷-۲۹

امروزه بسیاری از مدیران سایت‌ها و یا برنامه نویسان اپلیکیشن‌های موبایل، از روش احراز هویت با پیامک یا احراز هویت دو مرحله‌ای ( OTP ) جهت عضویت و یا بررسی فعال بودن اطلاعات اعلامی توسط کاربران خود در زمان ثبت نام استفاده می‌کنند.

همانطور که می‌دانید یکی از مهمترین اطلاعات درخواستی از شخص در هنگام ثبت نام در یک سایت و یا اپلیکیشن‌ها، شماره تلفن همراه فرد می‌باشد تا مشخص شود اطلاعات مربوطه درست و صحیح و مربوط به خود شخص است. اما این عملیات چگونه انجام می‌شود؟

وب سرویس احراز هویت با پیامک چیست؟

در روش احراز هویت با استفاده از پیامک، برای مشخص شدن هویت اعلامی شما در زمان ثبت نام، یک پیامک حاوی کد فعال سازی به شماره موبایل اعلام شده توسط شما ارسال می‌شود. روشن و در دسترس بودن آن شماره همراه و دریافت کد، بخشی از روند احراز هویت است. بعد از دریافت کد، آن را در بخش مشخصی از سایت وارد می‌کنید؛ با این کار صحتِ هویت کاربر برای سایت و یا برنامه‌ی مربوطه تایید می‌شود.

از مزایای استفاده از این روش ، می‌توان به امکان ارسال پیامک احراز هویت به شماره‌های بلک لیست در زمان ثبت نام اشاره کرد. زیرا همانگونه که می‌دانید، بسیاری از افراد دریافت پیامک‌های تبلیغاتی را در تلفن همراه خود مسدود کرده‌اند. در نتیجه ارسال پیامک تایید شماره موبایل با خطوط تبلیغاتی برای اکثر افراد ممکن نیست.

شما در سامانه پیام کوتاه اس ام اس ما می‌توانید با استفاده از سیستم ارسال سریع پیامک با خطوط خدماتی، پیامک‌های کد فعال سازی سایت و یا اپلیکیشن خود را با سریعترین سرعت ارسال کنید.

←یکی از افزونه‌های احراز هویت برای وردپرس، افزونه‌ی دیجیتس می‌باشد. همچنین می‌توانید با استفاده از وب‌سرویس‌های موجود در سامانه پیام کوتاه اس ام اس ما، این روش را پیاده سازی کنید.

 

همین الان ثبت نام کنید و پنل رایگان دریافت نمایید.

 

1 دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • *

    code