ماژول کدخوان

توسط در امکانات سامانه, پنل اس ام اس, راهنما پنل ۱۳۹۹-۱۲-۰۳

آیا تاکنون به کد‌هایی که روی جعبه محصولات مختلف درج شده است توجه کرده‌اید؟ از کاربرد این کد‌ها اطلاع دارید؟ ارسال این کد‌ها برای شما کارکرد‌های مختلفی از جمله آشنایی با اطلاعات محصولات، شرکت در قرعه کشی و یا اطلاع از اصل یا تقلبی بودن محصول را دارد. با استفاده از ماژول کدخوان پنل اس ام اس ما، می‌توانید از این قابلیت‌ها استفاده کنید.

کدخوان پنل پیامک چیست؟

ماژول کدخوان پنل پیامک این امکان را به شما می‌دهد تا برای هر محصول یک کد یکتا تعریف کنید. این کد جهت دریافت اطلاعات محصول، شرکت در قرعه کشی و یا موارد دیگر در سامانه ثبت می‌گردد.

عملکرد کدخوان بسیار ساده است. به این صورت که بعد از ارسال کد از طریق کاربر، کد خوان به صورت اتوماتیک صحت کد را اعلام می‌کند، سپس جواب‌هایی که از قبل به عنوان پاسخ در سامانه ثبت کرده‌اید برای مخاطب ارسال می‌شود. همچنین در صورت ارسال کد تکراری و یا اشتباه از طرف مخاطب، متن مربوط به کد اشتباه و یا تکراری که توسط شما تعیین شده برای مخاطب ارسال می‌شود.

کاربرد‌های کد خوان

۱- تایید اصالت کالا

از طریق این ماژول می‌توانید مخاطبان خود را از اصل بودن محصولات به ویژه محصولات آرایشی و بهداشتی و همچنین دارویی مطمئن کنید. برای تایید اصل بودن کالا تنها کافیست مخاطبانتان کد پشت محصول را به سامانه پیامکی مربوطه ارسال کنند تا از اصل و یا تقلبی بودن محصول در قالب یک پیامک مطلع شوند.

۲- تهیه بانک شماره‌ مشتریان

حتما شما هم از اهمیت جمع آوری شماره مشتریان مطلع هستید. صاحبین مشاغل از روش‌های مختلفی برای این منظور استفاده می‌کنند. یکی از این روش‌ها استفاده از کد خوان برای ایجاد بانک شماره مشتریان است.

۳- بررسی تاریخ گارانتی محصولات

برخی از مجموعه‌ها همراه محصولات خود کد گارانتی به مشتری ارائه می‌دهند. مشتریان با ارسال این کد به شماره‌های اعلام شده می‌توانند از گارانتی داشتن محصول و همچنین تاریخ پایان گارانتی مطلع شوند. با استفاده از این روش می‌توان رضایت و اطمینان مشتریان را جلب کرد.

۴- برگزاری قرعه کشی

قرعه کشی می‌تواند به روش‌های مختلف انجام گیرد اما یکی از راحتترین و در دسترس‌ترین روش‌ها قرعه کشی پیامک است. تمامی کسب‌و‌کار‌هایی که اقدام به برگزاری قرعه کشی می‌کنند از قابلیت کدخوان پیامکی استفاده می‌کنند.

در این روش کافیست از مشتریانتان بخواهید کد محصولات خریداری شده را به خط اختصاصی شما ارسال کنند. در نتیجه شماره‌ آن‌ها در سامانه شما ذخیره شده و می‌توانید بین شماره‌ها قرعه کشی برگزار کنید.

به عنوان مثال در قرعه کشی برند میهن یا بسیاری از برند‌های دیگر، از روش کد خوان استفاده می‌شود.

مراحل ایجاد کدخوان در پنل پیامک اس ام اس ما

وارد پنل اس ام اس شوید، سپس از منوی امکانات پیشرفته / کد خوان / دکمه جدید را انتخاب کنید و کد خوان جدیدی ایجاد نمایید. سپس یک خط اختصاصی که قابلیت دریافت داشته باشد را در قسمت ” دریافت از ” وارد کنید. بعد از ساخت کد‌خوان جدید، کد‌های مورد نظر خود را که از قبل به مخاطبین اطلاع رسانی کرده‌اید را از طریق فایل اکسل بارگذاری نمایید. در صورتی که هر کدام از مخاطبین کد مربوطه را ارسال کند، ماژول کدخوان متن مشخص شده را ارسال و شماره موبایل مخاطب در کنار کد مربوطه در سیستم ذخیره می‌کند.

همچنین گزینه قرعه کشی نیز در کنار کد خوان ایجاد شده وجود دارد. با استفاده از این گزینه می‌توانید بین کسانی که کد محصول را پیامک کرده‌اند، قرعه کشی انجام دهید.

با استفاده از ماژول کد خوان پیامک روابط خود را با مشتریانتان بهبود داده و برند خود را در میان مشتریانتان محبوب‌تر کنید.

راهنمای تصویری کدخوان پیامکی - سامانه پیام کوتاه اس ام اس ما

همین الان ثبت نام کنید و پنل رایگان دریافت نمایید.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • *

    code