محاسبه تعداد کاراکتر و هزینه هر پیامک

توسط در ارسال پیامک ۱۴۰۰-۰۱-۲۵

فرقی نمی‌کند که صاحب کسب و کاری باشید و یا قصد ارسال پیامک از موبایل خود را داشته باشید، در هر دوحالت بهتر است به منظور صرفه جویی در هزینه، با تعداد کاراکتر‌های پیامک فارسی و انگلیسی آشنایی داشته باشید. امروز می‌خواهیم به تمامی سوالات شما در مورد محاسبه تعداد کاراکتر و هزینه‌ی هر پیامک پاسخ دهیم.

کاراکتر پیامک چیست؟

در هنگام نوشتن متن یک پیامک، هر حرف یا نماد به عنوان یک کاراکتر مستقل حساب می‌شود. در واقع کاراکتر شامل تمامی حروف، اعداد، علائم نگارشی و یا حتی فاصله است.

تعداد کاراکتر‌های پیامک در زبان فارسی با تعداد کاراکتر‌های پیامک در زبان انگلیسی متفاوت است. در زبان فارسی هر پیامک حدود ۷۰ کاراکتر است و در زبان انگلیسی هر پیامک شامل ۱۶۰ کاراکتر است. با این تفاوت که هزینه ارسال پیامک انگلیسی تقریبا دو برابر پیامک فارسی است.

محاسبه تعداد کاراکتر و هزینه هر پیامک

اگر متن پیامک شما فارسی باشد، تعداد کاراکتر‌های مجاز عبارت است از:

  • پیامک اول یا صفحه اول: ۷۰ کاراکتر
  • پیامک دوم یا صفحه دوم: ۶۴ کاراکتر
  • پیامک سوم  و یا بیشتر ( صفحه سوم به بعد) : ۶۷ کاراکتر

تعداد پیامک‌های مجاز در زبان لاتین به صورت زیر است:

  • پیامک اول یا صفحه اول: ۱۶۰ کاراکتر
  • پیامک دوم یا صفحه دوم: ۱۴۶ کاراکتر
  • پیامک سوم  و یا بیشتر ( صفحه سوم به بعد) :۱۵۳ کاراکتر

قرار دادن لینک در متن پیامک

در صورت قرار دادن لینک سایت، اینستاگرام، تلگرام و … در متن پیامک، اگر پیامک خود را با حروف فارسی آغاز کرده باشید، هزینه پیامک مشابه پیامک فارسی محاسبه می‌شود اما اگر پیامک خود را با کاراکتر‌های انگلیسی آغاز کنید، پیامک شما با تعرفه پیامک‌های انگلیسی ارسال می‌شود. به طور کلی اگر در ابتدای متن پیامک تنها یک حرف انگلیسی وجود داشته باشد و بقیه متن پیامک فارسی باشد، هزینه پیامک انگلیسی محاسبه می‌شود.

به منظور آشنایی بیشتر با مزایای قرار دادن لینک در متن پیامک، می‌توانید مقاله قرار دادن لینک در متن پیامک را مطالعه نمایید.

چگونه از تعداد کاراکتر موجود در پیامک مطلع شویم؟

در تلفن‌های همراه امکان شمارش تعداد کاراکتر وجود دارد اما اگر گوشی همراه شما این امکان را ندارد، با اطلاع از تعداد کاراکتر پیام خود و تقسیم آن بر ۶۷ می‌توانید از تعداد پیامکی که در حال ارسال آن هستید، مطلع شوید. همچنین با استفاده از برخی از سایت‌ها مانند https://kitset.ir/text/online-character-word-counter می‌توانید تعداد کاراکتر‌های موجود در متنتان را به دست آورید.

اگر قصد دارید پیام کوتاه خود را با استفاده از پنل اس ام اس ارسال کنید، برخی از این سامانه‌ها از جمله اس ام اس ما ، با دارا بودن کاراکتر شمار آنلاین در قسمت نوشتن متن پیامک، تعداد کاراکتر را به شما اعلام می‌کنند.

محاسبه کاراکتر ارسال پیامک - سامانه پیام کوتاه اس ام اس ما

به منظور مشاهده هزینه ارسال پیامک در سامانه پیامکی اس ام اس ما ، می‌توانید به صفحه تعرفه و خدمات مراجعه نمایید.

 

همین الان ثبت نام کنید و پنل رایگان دریافت نمایید.

1 دیدگاه
  1. […] منظور آشنایی بیشتر با تعداد کاراکتر در هر پیامک، مقاله محاسبه تعداد کاراکتر و هزینه هر پیامک را مطالعه […]

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • *

    code