بازاریابی مکان محور یا ژئومارکتنیگ

توسط در مقالات اس ام اس ما ۱۴۰۰-۰۴-۲۲

یکی از ارکان‌های مهم برای کسب موفقیت در بازار پر رقابت امروز آشنایی کامل با بازاریابی و انواع روش‌های آن است. در همین زمینه، امروز قصد داریم با یکی از روش‌های مستقیم بازاریابی یعنی بازاریابی مکان محور یا ژئومارکتنیگ بیشتر آشنا شویم.

بازاریابی موقعیتی چیست؟

بازاریابی مکان محور، بازاریابی موقعیتی و یا بازاریابی محلی، یک روش بازاریابی است که در آن با دسترسی به موقعیت مکانی مخاطب، اطلاعات و تبلیغات مرتبط با آن مکان برای آن‌ها ارسال می‌شود. ساده‌ترین روش استفاده از بازاریابی مکان محور، استفاده از فناوری جغرافیایی است. در نوع آنلاین آن با استفاده از GPS و گرفتن دسترسی آن در برنامه‌های مختلف، موقعیت جغرافیایی مخاطبین رصد شده و خدمات به مخاطبان ارائه می‌شود.

فرض کنید برای صرف نهار به دنبال رستورانی مناسب در اطراف خود می‌گردید، اپلیکیشن‌های ارائه دهنده خدمات مربوط به غذا، می‌توانند با استفاده از دسترسی به موقعیت جغرافیایی مخاطب، شما را سریعتر به رستوران‌هایی که در اطراف شما قرار دارند برسانند و با ارائه پیشنهاد‌ها و تخفیف‌های فوری، علاوه بر رونق دادن به کسب و کار خود، شما را از سردرگمی نجات داده و رضایت مشتریانشان را نیز جلب کنند.

چرا از بازاریابی مکان محور استفاده کنیم؟

بنابر گزارش بازاریابان، استفاده از این روش بازاریابی نتیجه‌ ی بهتری برایشان به همراه داشته. اما چرا؟ یکی از مهمترین دلایل موفقیت در بازاریابی مکان محور یا ژئومارکتنیگ، توجه فوری و در لحظه به نیاز مخاطب است. با این کار حس مهم بودن و توجه را به مخاطب خود القا کرده و گارد مورد هجمه تبلیغات قرار گرفتن را در مخاطبتان از بین خواهید برد.

  • بازاریابی مکان محور، علاوه بر رشد در فروش، به بهتر شدن روابط شما با مشتریانتان نیز کمک خواهد کرد.
  • با استفاده از بازاریابی موقعیت، در مواقع نیاز به داد مشتریان خود می‌رسید.
  • در این روش از بازاریابی به اطلاعات شخصی مخاطب و یا ثبت نام نیازی ندارید. همین امر باعث استقبال بیشتر مخاطب از این روش خواهد شد.

انواع روش‌های بازاریابی بر اساس موقعیت

استفاده از پنل پیامک

در سامانه پیام کوتاه اس ام اس ما می‌توانید از روش‌های مختلفی از جمله ارسال از طریق دکل BTS، ارسال پیامک از روی نقشه گوگل، ارسال از طریق کد پستی استفاده کرده و پیامک‌های اطلاعاتی خود را از طریق موقعیت مکانی مخاطبانتان ارسال کنید.

بازاریابی مکان با استفاده از GPS

امروزه بیشتر افراد جامعه اعم از پیر یا جوان، از تلفن همراه استفاده می‌کنند و بیشتر تلفن‌های همراه هوشمند مجهز به فناوری مکان یاب هستند. شما می‌توانید با استفاده از این فناوری واطلاعاتی که GPS در اختیارتان قرار می‌دهد، تبلیغات خود را هدفمندتر انجام دهید.

 

همین الان ثبت نام کنید و پنل رایگان دریافت نمایید.

 

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • *

    code